Piotr Kwaśniewski

        
trener tenisa


Jestem silną osobowością z pasją do sportu. Wiem, że sport wymaga WSZYTKIEGO! Spierają się teoretycy, ile w sporcie to TALENT? Ile PRACA?  Moje osobiste, długie lata doświadczenia jako zawodnika, trenera, koordynatora szkolenia młodzieży i dorosłych upoważniają mnie do stwierdzenia, że sport, rekreacja może być pasją, drogą, wyborem i czystą przyjemnością zdrowego życia. Wiem, jak trenować młodzież i dorosłych. Wiem, jak sprawić, żeby zachęcać do sportu. Coaching to moja pasja. To moje zasoby, nie jedyne które posiadam.
 
                                                                                                                                            Piotr Kwaśniewski
 
Uprawnienia: magister Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Posiada licencje trenera tenisa ze specjalnością wyczynowy tenis Niemieckiego Związku Tenisowego. Trener II klasy Polskiego Związku Tenisowego. Licencja trenera zawodników wyczynowych pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego i według wymogów ITF (Międzynarodowa Federacja Tenisa).

Od skończenia studiów zajmuje się sportem, wychował pokolenia zawodników AZS. Pracuje z zawodnikami oraz z komercyjnymi klientami zarówno prywatnymi jak i instytucjonalnymi organizując dla nich szkolenie i rozwój sportowy. Umiejętność prowadzenia treningów w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Życiorys sportowy:
Związany z zawodowym sportem, w szczególności tenisem, od dzieciństwa. Zawodnik KS Warta. Mistrz województwa do lat 16. Dróżynowy Mistrz polski do lat 18 (z AZS Poznań). W pierwszoligowej drużynie mężczyzn AZS Poznań zdobywał szlify i hartował swój charakter. Doświdczenie zdobywał na stażu zawodniczym w Niemczech: w klubach tenisowych BHC Bremen, T.C. Schwarz-Weiss Bremen, T.C. Beckedorf. Z drużyną mężczyzn T.C. Schwarz-Weiss Bremen awansował do I Regionalnej Ligi Niemiec. W parze z partnerem z klubu T.C. Beckedorf  zdobył tytuł mistrza okręgu w grze podwójnej w 1997r.

Kariera zawodowa:
Trener koordynator w niemieckich klubach. 
 
W klubie T.C. Beckedorf  pozycja trenera koordynatora pozwalała mu na wdrażanie własnych, wypracowanych metod nauczania tenisa. Trener Piotr organizował pracę instruktorów, nadzorował proces szkolenia dzieci i dorosłych, organizował imprezy sportowe w Klubie. Jego wychowankowie, to technicznie bardzo sprawni zawodnicy, ale też mocne charaktery, które kształtowały się pod jego okiem przez lata. 
 
W latach 1999 - 2004 kontrakt z AZS Poznań i trenerska przygoda.
To też cała lista dokonań:
  • trener drużyny Mistrzów Polski Mężczyzn  - 2000 r.
  • trener drużyny Mistrzów i Wicemistrzów Polski do lat 12 i do lat 14  - 2000 r. - 2003r.
  • trener klubowy zawodniczek i zawodników: Olgi Brózda, Sylwi Zagórskiej, Filipa Anioły, Krystiana Pfeifera, Krzysztofa Kwinty, Adama Skrzypczaka, Aleksandra Charpantidisa, Filipa Urbana, Łukasza Pelowskiego.
  • w  2003 r. opiekun, trener drużyny reprezentacji Polski chłopców do 14 lat na Mistrzostwa Europy w Bresci we Włoszech (w drużynie był wtedy 13 - letni Jerzy Janowicz oraz mój wychowanek Wojtek Banasik - becnie trener tenisa).
 
Trener prowadzący - klubowy medalistów mistrzostw Polski do lat 12 i do lat 14: Huberta Gąsiorek, Wojciecha Banasika,Tomasza Mrozowskiego, Przemysława Wawrzyniaka, Kajetana Osucha, Andrzeja Handke. 
Opiekun na wielu wyjazdach na międzynarodowe turnieje w kategorii do lat 14.

Od 2005 roku prowadził  indywidualną praktykę trenerską we współpracy z klubami i szkołami trenisa np. Centrum Tenisowym Arena w Poznaniu. Prowadził tam szkółkę tenisową, zajęcia indywidualne - głównie z menedżerami korporacyjnymi. Dla kilkunastu korporacji zorganizował zaplanowane szkolenia rekreacyjne, imprezy integracyjne dla pracowników i kadry menedżerskiej.
 
Prowadził wieloletnie zajęcia jako trener personalny prezesów poznańskich, dużych firm. W Centrum Tenisowym Arena pierwsze zawodnicze treningi rozpoczął z trenerem syn: Mieszko Kwaśniewski, obecnie zawodnik i student Southern University of Mississipi, który występuje w pierwszej dywizji studenckiej USA.
 
W latach 2017/2018 związany z Akademią Tenisową Angelique Kerber w Puszczykowie jako trener koordynator.
 
Obecnie, od maja 2018 roku związany zawodowo ze Szkołą Tenisa Grzegorza Jeża w Nowym Sączu, gdzie koordynuję sprawy związane z tenisem wyczynowym oraz szkoli jako trener prowadzący, obiecującego zawodnika, aktualnego dwukrotnego Wicemistrza Polski do lat 10 - Wiktora Jeża. 

Zawodnicy moim potencjałem:

Mieszko Kwaśniewski (ur. 1998r)
Czołowy zawodnik Polski w kategorii do 12,14,16,18 lat. Zwycięzca wielu turniejów Ogólnopolskich w tychże kategoriach wiekowych, a także w turniejach męskich. Brązowy medalista Mistrzostw Polski w singlu i deblu do lat 14 i 18 (2015 r.). Członek kadry narodowej do 18 lat, klasyfikowany na liście ITF Juniors. Obecnie otrzymał stypendium naukowe w The Southern University of Mississippi USA jako zawodnik uczelnianej drużyny tenisowej. Pracę trenera i osiągnięcia Mieszka doceniła Fundacja Piotra i Pawła fundując stypendium sportowe dla zawodnika wspierając, w sposób kluczowy, jego rozwój.
 
Hugo Kwaśniewski (ur. 2006r) 
Jako ośmiolatek wygrał cały cykl turniejów wchodzących w cykl Mistrzostw Województwa do lat 9 oraz turniej finałowy zdobywając tytuł Mistrza Województwa do 9 lat (2014 r.) rozgrywki w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie). W sezonie 2015 wygrał  dwa turnieje do 10 lat będąc o rok młodszym. W styczniu 2015 wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 10. Jako 11-sto latek brązowy medalista w grze podwójnej letnich Mistrzostw Polski do 12 lat w 2017, brązowy medalista w grze pojedynczej oraz srebrny w grze podwójnej halowych Mistrzostw Polski do 12 lat w 2018. W sezonie letnim 2018 Hugo zdobył kolejne dwa medale, srebrny i brązowy, Mistrzostw Polski do 12 lat, a także z powodzeniem zaczął startować w Ogólnopolskich Turniejach do 14 lat osiągając finały bądź półfinały. Hugo to zawodnik kadry narodowej do 12 lat na Halowe Drużynowe Mistrzostwa Europy do 12 lat objęty szkoleniem PZT.
 
Wiktor Jeż (ur. 2008r)
Wielokrotny triumfator turniejów do lat 10. Dwukrotny srebrny medalista letnich Mistrzostw Polski do 10 lat w 2018 roku. W wieku 10 lat został wyróżniającym się zawodnikiem w Polsce w kategorii do 12 lat dochodząc nawet do finału w jednym z ogólnopolskich Turniejów Klasyfikacyjnych w tej kategorii wiekowej.
 
Mój indywidualny styl trenerski:
Charakteryzuje mnie dynamiczny styl pracy, aktywna współpraca z graczem, spersonifikowany trening indywidualny, analiza postępów i potrzeb treningowych.W moich kontaktach z graczami zawodowymi, biznesowymi i rekreacyjnymi prowadzę następujące style pracy trenerskiej:
 
Model 1:  Silny trener - silny zawodnik
Tylko jeśli zawodnik dokładnie wie, co powinien robić i jest w 100% przekonany co do powodzenia swojego planu,  może grac mocno, stabilnie i wygrywać. Dlatego ważna jest współpraca z silnym trenerem, który ma jasny plan dla zawodnika i wie dokładnie o czym mówi w każdej minucie treningu zawodniczego. Tylko jeśli zawodnik wie jakie są jego mocne strony, jakiej taktyki potrzebuje w meczach - może on wtedy wypełnic swój plan. To samo dotyczy codziennego treningu; wzmacnianie silnych stron, praca nad słabszymi punktami, żeby w meczach grac bez strachu i wątpliwości. Dlatego wychowanie silnego, niezależnego zawodnika, z ambitnymi celami wymaga trenera w 100% wymagającego, egzekwującego i pewnego swojej wiedzy oraz doświadczenia.
Dlatego wierzę, że silny trener wychowa silnego zawodnika!
 
Model 2:  Indywidualny coaching
Każdy zawodnik, gracz jest inny, ma swój styl gry i swój sposób na wygraną. W czasie rozwoju kariery zawodniczej to detale zaważą o sukcesie. Detale, które są indywidualne dla każdego zawodowca. Intensyfikacja treningów, plany startowe należy tak dopasować do charakteru zawodnika, żeby w decydujących meczach osiągnął optymalny wynik = sukces. Jedni dość wcześnie osiągają sukcesy w wieku juniorskim, inni zawodnicy lepiej radzą sobie w męskim tenisie. Wierzę, że indywidualny sport wymaga indywidualnego trenera.
 
Model 3:  Pozytywna etyczna postawa sportowa
Jeśli zawodnik nie reprezentuje odpowiedniej postawy sportowej, to nawet pomimo największego talentu, nie będzie w stanie zajść na top (na polskim, europejskim czy światowym poziomie). Nigdy nie odkryje swojego całego potencjału. Wpojenie pozytywnej postawy: pracy treningowej, etycznej postawy na korcie, motywacji, determinacji spowoduje rozkwit potencjału zawodnika. Etyka w sporcie przekłada się na etykę w życiu.
 
Model 4: NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ, NEVER GIVE UP
Piękne motto, typowe dla mistrzów. Trudne do wyuczenia przez młodych zawodników. Kiedy jest najciężej zazwyczaj jesteśmy o krok od wymarzonego sukcesu. Klucz to wytrwać pomimo wszystko i walczyć o swoje marzenia do końca. Zwycięzców to właśnie wyróżnia od przegranych, że Ci pierwsi do ostatniej piłki w meczu z determinacją walczą do końca.Największym marzeniem dla mnie jako trenera jest wychować zawodnika z cechą "on nigdy się nie poddaje"!
 
PRZEGRANI REZYGNUJĄ - ZWYCIĘZCY NIGDY NAWET O TYM NIE POMYŚLĄ !
LOSERS QUIT - WINNERS NEVER EVEN THINK ABOUT IT !

 

Partnerzy: Partner Partner Partner Partner Partner Wspieramy projekt:
Zadzwoń już dzisiaj: ul. Zielona 27, 33-300 Nowy Sącz; tel.: (18) 547 11 11; kom.: 693 705 300; e-mail: szkolatenisa@szkolatenisa.pl
Szkoła Tenisa Grzegorz Jeż on Facebook
Szanowni Państwo!
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż administratorem Państwa danych osobowych są: Szkoła Tenisa Grzegorz Jeż z siedzibą w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej 32 NIP: 734-106-54-70. Poniżej podajemy kontakt do Inspektora Ochrony Danych Osobowych: [email protected]. Jednocześnie informujemy, że Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu korzystania z usług Szkoły Tenisa Grzegorz Jeż na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Odbiorcami Państwa danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa oraz podmioty uczestniczące w realizacji usług. Państwa dane osobowe przechowywane będą przez okres uzasadniony do prawidłowego wykonywania umowy. Posiadają Państwo prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do zarządzania nimi, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do ich przenoszenia. Mają Państwo również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych osobowych przez Klientów i osoby współpracujące ze Szkołą Tenisa Grzegorz Jeż w celu realizacji przez nią usług jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową realizacji usługi/umowy.
Akceptuję